Фантазія умілих рук
Плетіння – ремесло з виготовлення доморобних господарсько-побутових та художніх виробів з різноманітної еластичної сировини.
Для плетіння використовують гнучкі легкодоступні матеріали: лозу, кору певних дерев молодої липи (лико) та берези (береста, луб), верболоз, хвойну та дубову скіпку, коріння ялини, сосни тощо. Із дранки – тонких фанероподібних дощечок, які відщеплювали від товстих колод, ретельно обстругували і розпарювали у печі, гнули короби для сівби – сіяники.
У художньому плетінні широко застосовують також трав'янисті рослини, які ростуть у воді, на берегах водойм і болотах (рогіз, ситник).
Плетеный интерьер своими руками [Текст] / [авт.-сост.] А. С. Лихонин. – Н. Новгород : Времена, 1999. – 192 с.
Справочное пособие по конструированию и изготовлению плетеных изделий для широкого круга читателей. В этой книге представлено: плетение от простого к сложному, заготовка лозы и инструменты, мебель в современном стиле, дизайн и конструирование панно и кашпо.
Кузьмина, М. Азбука плетения [Текст] / Марина Кузьмина. – Легпромбытиздат, 1991. – 320 с.
Одна из лучших книг по макраме. В книге приведены детальные сведения по способам плетения при помощи макраме различных изделий. Основная цель таких поделок – украшение интерьера квартиры, а также сувенирная продукция. Можно создавать из макраме игрушки, отделки для одежды.